Uygun fiyata elektrikli araba arayanlar için son fırsat; Citroen Ami fiyat listesi!

Fransız otomotiv devi Citroen, şehir içerisinde kullanılabilecek olan çevre dostu modeli Citroen Ami ile tüketiciler tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Bu minimal tasarım yapısına sahip olan elektrikli araç, özellikle kısa mesafeli günlük kullanımlar için ideal bir seçenek olarak kenarda duruyor.

Bu aracı kullanmak için ise geleneksel bir otomobil ehliyetine ihtiyacınız yok. Tek şart 16 yaş veya üzerinde olmanız ve B1 ehliyeti almış olmanız.

Uygun fiyata elektrikli araba arayanlar için son fırsat: Citroen Ami fiyat listesi!

Citroen Ami, en fazla 45 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu hız yeterli gibi durmasa da kısa mesafeler ve şehir içi için makul bir değer diyebiliriz.

Elektrikli motoru ile beraber sessiz ve çevreye duyarlı olan Ami‘nin menzil mesafesi ise 75 kilometre. Elbette bu menzilin koşullara bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğini de unutmamak gerek. Zira bu araçta iki kişiyseniz, yükünüz varsa, hava sıcaklığı düşükse 75 kilometrelik menzil mesafesi biraz daha düşebilir.

Söz konusu aracın şarj olma süresi ise fabrika verilerine göre 3 saat civarında. Yani tahmin edebileceğiniz üzere Citroen Ami‘de herhangi bir hızlı şarj desteği yer almıyor.

Ancak Ami‘nin her şeye rağmen ekonomik ve pratik bir elektrikli araç olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz. Modelin güncel fiyatına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ami One Electric

Fiyatı: 437.000 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir