Çeşme’de 3 günlük festival 15 milyon TL’ye ihale edildi!

CHP’li Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, üç günlük Alaçatı Ot Festivali için 15 milyon harcadı. İhale, deprem ve salgınlarda yapılan 21b’ye göre pazarlık usulü oldu, İki firma davet edildiği ve 18 Nisan – 21 Nisan’da yapılan festival organizasyonunu 14 milyon 975 bin lira ile Startan Ajans kazandı. Festivalde Mor ve Ötesi, Ayhan Sicimoğlu ve Edis sahne aldı. Aynı firma İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de 33 milyonluk ihale aldı.

DENİZLİ’NİN İLK İHALESİ!

Medya Radar’ın haberine göre, 1999 yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adnan Polat’ın yanında siyaset merdivenlerini tırmanmaya başlayan Lal Denizli, 31 Mart seçimlerinde MHP’li rakibine fark atarak Çeşme Belediye Başkanı seçildi. Mazbatayı alıp göreve başlayan Denizli ilk iş olarak Alaçatı Ot Festivali hazırlıklarına start verdi. 15 Nisan 2024 tarihinde ‘Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya yapım tekniği açısından özellik arz eden’ anlarda yapılan 21b’ye göre pazarlık usulü yapıldı. 17 milyon 67 bin lira yaklaşık maliyetli olan ihaleye sadece iki firma davet edildi. 18 Nisan-21 Nisan tarihleri arasında yapılan festival organizasyonunu Startan Organizasyon Ajans isimli firma katıldı. Çeşme Belediyesi ile Startan Organizasyon arasında imzalanan ihale sözleşme bedeli ise 14 milyon 975 bin lira oldu.

İHALE DETAYI YOK!

Üç günlük festival boyunca ne hizmetlerin satın alınacağına yer verilmeyen festivalin açılışına bir birinden ünlü isimler davet edildi. Festival programı boyunca yarışmalar ve söyleşiler gerçekleşti. Sinan Meydan, Nebil Özgentürk’ün söyleşi yaptığı, Mor ve Ötesi, Ayhan Sicimoğlu ve Edis’in konser verdiği üç günlük ihaleye 15 milyon harcanması çok konuşulacağa benziyor. ‘Öz’e dönüş’ temalı festivalin tanıtımı Alaçatı’nın simgesi olan Yel değirmenlerinde gerçekleşti. Açılışta bir konuşma yapan Denizli, ‘Festivaller çok önemlidir. Festivaller kentleri diri tutan, turizmi canlandıran ve insanlara farklı deneyimler yaşatacak yegâne ortamlardır. Dünyada birçok kentin gelir kaynağı bu tip festivallerdir. Bu nedenle Alaçatı Ot Festivali’mizi istediğimiz seviyeye getirebilmek adına hayata geçireceğimiz birkaç uygulamamız olacak” şeklinde konuştu.

Denizli, festivalde çocukluk arkadaşı şarkıcı Ediz’e konser verdirdi.

SOYER’DEN 33 MİLYONLUK VEDA!

Çeşme Belediyesi’nin 3 günlük festivali ihalesini kazanan Startan Organizasyon isimli firma, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de 33 milyonluk ihale aldı. 29 Kasım 2023 tarihinde ‘Hizmet alımı’ usulüne göre ihaleye tek başına katılan şirket, 33 milyon liralık teklifiyle ihaleyi kazandı. Yapılan sözleşmeye göre şirket 31 Aralık 2024 yılına kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne organizasyon hizmeti verecek.

KAYNAK: MEDYA RADAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir