Bu 2 Meme Coin Çöküşe Meydan Okuyor: Daha Fazlası Gelebilir!

Bitcoin meme coin PUPS, Ordinals tokenleri yükselirken tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin Blockchain tabanlı meme coinler, yatırımcılar arasında favori olarak ortaya çıktı. Yaklaşan Bitcoin halving ve son BTC fiyat rallisi, BRC-20 tokenleri ve PUPS ve PIZA gibi meme coinlerde kazançları katalize etti. Dahası Bluntz takma adlı popüler analist, PUPS için daha fazlasını bekliyor.

Bu 2 meme coin düşüşe meydan okuyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto piyasası, sert satışlarla kırmızıya boyandı. Bununla birlikte bazıları bu düşüşe meydan okuyor. PUPS ve PIZA gibi meme coinleri, 19 Nisan’da yapılacak yarılanma etkinliği öncesinde Bitcoin ekosistemi tokenleri arayan piyasa katılımcılarının ilgisini çekti. Halving yaklaştıkça Bitcoin ile ilgili tokenlarda genel olarak bir fiyat artışına tanık oluyoruz.

PUPS’un piyasa değeri 11 Nisan’daki 373 milyon dolardan Cumartesi günü 680 milyon doları aştı. Meme coin günlük 17 milyon doların üzerinde işlem hacmi görüyor. PUPS günlük kazançları yazı sırasında %14’ün üzerindeydi. Tokenin haftalık kazancı ise %147’nin üzerinde. PIZA da çift haneli fiyat artışına tanık oldu. PIZA, yazı sırasında günlük grafiğinde %28’in üzerinde yükseliş kaydetti. Tokenin haftalık kazancı ise %500’ün üzerinde.

Bluntz: PUPS hala boğa sinyali veriyor!

Geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Bluntz takma adlı kripto analisti, son birkaç hafta içinde hızla yükselen PUPS’ın (Ordinals) hala daha yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Analist, token’ın dört saatlik grafiğindeki yükselen kanal kırılmasına dikkat çekiyor. Bu bağlamda, PUPS üzerinde long bir pozisyona girdiğini belirtiyor. Teknik analizde, yükselen kanalın üst sınırında meydana gelen bir kırılma, yükseliş hareketi olarak kabul görür.

Kaynak: Bluntz

PUPS, yazı sırasında 87,73 dolardan işlem görüyordu. Aşağıdaki grafiğinde Bluntz, PUPS’u merkezi olmayan bir kitle hesaplama protokolü olan Nosana’yla (NOS) karşılaştırıyor. Analist, PUPS’un NOS’un yılın başlarında patlak vermeden önce oluşturduğuna benzer bir model sergilediğini gösteriyor.

Kaynak: Bluntz

PUPS ve PIZA’nın yükselişinin arka planında ne var?

Bitcoin’in yarılanması, Bitcoin ve ekosistem tokenleri için bir katalizör görevi görerek kısa vadede fiyatları yükseltiyor. Bu kripto para birimlerinin, piyasa katılımcılarının olaydan önceki haftalarda kazanç beklediği ancak olay gerçekleştiğinde fiyatların beklendiği kadar yükselmediği, hatta düştüğü devam eden döngüde bir “haberi sat” etkisine maruz kalıp kalmayacağını göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir