Borusansanat.tv’de Müzikseverleri Dopdolu Bir Haziran Ayı Bekliyor

Kanalın Haziran ayı takviminde, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) ve Borusan Quartet’in etkileyici konserlerinin yanı sıra Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşen özel konserlerin de yepyeni kayıtları yer alıyor. Ayın ilk konser yayını, 1 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’da.

Müzik alanında sanatçılara ve sanatseverlere farklı deneyim alanları sunan Borusan Sanat, borusansanat.tv ile izleyicilere eşsiz bir müzik deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Müzikseverlerin muhteşem konser performanslarını izleme imkanı yakaladığı borusansanat.tv, Haziran ayında da birbirinden değerli sanatçıları ağırlıyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet konserlerinin yanı sıra, yalnızca bu platformda sunulmak üzere hazırlanan seçili Borusan Müzik Evi konserleri de borusansanat.tv’de yer alıyor.

Haziran ayının ilk konserinde, Uluslararası Caz Günü kapsamında Uğur Güneş’in “Unstable” albümü yer alıyor. Borusan Müzik Evi’nde dinleyicilerle ilk kez buluşan ve tanınmış caz standartlarının yanı sıra Güneş’in bestelerinin de bulunduğu albümün konser kaydı, 1 Haziran Cumartesi günü, saat 20.00’de yayında olacak. Konserden evvel Back on Stage’in (BoS) gerçekleştirdiği keyifli söyleşi saat 19.30’da ekranlarınızda olacak.

Borusan Quartet’in Süreyya Operası’nda verdiği, sezonun son konseri, 2 Haziran Pazar günü 11.30’da yayınlanacak. “Oda Müziğinde Alman Romantizmi” başlığını taşıyan bu konserin programında Robert Schumann ve Felix Mendelssohn’un yapıtları yer alıyor. Aydın Büke’nin, Nilay Sancar ile gerçekleştirdiği konser öncesi söyleşi, 11.00’den itibaren yayında olacak.

Borusan Müzik Evi’nde, elektronik müzik alanında yaptıkları çalışmalarla takip edilen kadın bestecilerin konuk olduğu konser yayını, 8 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’de yayında olacak. Yeni kuşağın elektronik müzik alanında eserler veren 15 kadın bestecinin bestelerinin yer aldığı bu konser, aynı zamanda bir lansman konseri özelliğini de taşıyor. Konserden evvel Dadanizm’in gerçekleştirdiği konser öncesi söyleşi, saat 19.30’da yayında olacak.

9 Haziran Pazar günü saat 11.30’da yayına girecek konserin konuk şefi, Liège Kraliyet Filarmoni Orkestrası’nın müzik direktörü Gergely Madaras. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Mendelssohn ve Franck’ın eserlerini seslendirirken, Deutsche Grammophon etiketinin yeni yıldızlarından kemancı Bomsori Kim, Max Bruch’un 1. Keman Konçertosu’nu yorumluyor Konserden evvel Aydın Büke ve Sungu Okan’ın gerçekleştirdiği konser öncesi söyleşi saat 11.00 itibarıyla yayında olacak.

16 Haziran Pazar günü saat 11.30’da yayınlanacak son konserde, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Orkestra şefi Nisan Ak ve Çin asıllı Amerikalı piyanist Zee Zee ile aynı sahnede buluşuyor. Aydın Büke ve Serhan Bali’nin, Nisan Ak ile buluştuğu konser öncesi söyleşi, saat 11.00’den itibaren yayında olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir